http://www.ekoporadny.cz/faq/cim-vytapet-dum-a-jaka-je-navratnost-investice-jednotlivych-zdroju.htm t=UTF-8″> Banky si – jak známo – zakládají na důvěryhodnosti. Což není pochopitelně špatná vlastnost, jenže pro leckoho to může představovat velký problém. A sice pro problematické žadatele o půjčku. Protože s takovými banky v zájmu uchování si svého renomé raději netouží mít nic společného a jejich žádosti raději už v předstihu zamítají, jen aby se snad nerozkřiklo, že půjčují někomu, u koho je návratnost přece jenom poněkud nejistá.
A takoví odmítnutí žadatelé pak musí hledat pomoc jinde. A nejednou ji naleznou v produktu zvaném americká hypotéka nebankovní.
Což je typ půjčky založený na tom, že dá dotyčný žadatel poskytovateli do zástavy nějakou svoji nemovitost, načež může čerpat půjčku až ve výši sedmdesáti procent odhadní ceny takové nemovitosti. Přičemž se nemusí ničeho obávat, protože díky této zástavě odpadá poskytovateli potřeba zkoumat jako pod drobnohledem záznamy v registrech dlužníků a leckterý z nich může být tolerován. A pokud přesto ne, stačí si přivést nějakého dospělého spolužadatele s čistým registrem a rázem je problém vyřešen.
Problémem pak nemusí být ani relativně nízké příjmy žadatele, neboť ty zde postačují nízké a v krajním případě lze i zde využít podpory od zmíněného spolužadatele.
A poté už žadatel snadno získá svou americkou hypotéku, standardně s úrokem od 6,9 % ročně, v některých případech však již od čtyř procent ročně. S možností splácet peníze klidně až celých dlouhých třicet let, ale také je eventuálně kdykoliv vrátit předčasně bez jakýchkoliv sankcí.
Čímž vlastně celý proces získávání této formy půjčky končí. Ale její výhody ještě nikoliv. Protože pozitivy takovéto hypotéky je třeba i to, že se nepožadují vůbec žádné poplatky předem, nebo to, že se žadatel dozví všechny detaily dříve, než se podepíše smlouva, a nečeká jej tedy žádné nemilé překvapení dodatečně.
A to je férová nabídka.