V angličtině toto slovo znamená ladění, přizpůsobování, je to slangový výraz, používaný nejčastěji pro výkonnostní nebo vzhledové vylepšení automobilů nebo počítačů.
Hovoříme-li o automobilech, je potřeba rozlišit tuning, kdy jde především o zvýšení výkonu motoru a zlepšení jízdních vlastností vozu. Provádějí se při něm úpravy samotného motoru, sacího a výfukového potrubí i převodovky. Upravuje se aerodynamika vozu, k tomu se využívá výškově stavitelný podvozek podle konkrétní trasy a další doplňky.
Při chiptuningu lze úpravou softwaru stávající řídící jednotky nebo pomocí externí řídící jednotky motoru dosáhnout zvýšení výkonu, spotřeba paliva i opotřebení motoru však vzroste. Při modifikaci je důležité brát ohled na technické možnosti motoru a jeho originální nastavení výrobcem. Měl by je provádět jen zkušený technik, který má možnost správné nastavení ověřit, odzkoušet na motorové brzdě, změřit emise. U pokročilejších a zkušenějších řidičů je velmi oblíbený oxid dusný. Na několik vteřin prudce zvýší akceleraci díky rychlejšímu spalování. K tomu je ovšem nutná úprava motoru, při jejich sériové výrobě se s použitím dusíku nepočítá.
Použití externí řídící jednotky je mnohem jednodušší, snadno se pomocí konektorů a připojení k napájení namontuje. U vozů, které jsou v záruce, po jejich deinstalaci není možné nijak detekovat jejich předchozí přítomnost. To je důležité pro případné závady na voze, kdy autorizovaný servis jakýkoli neoprávněný zásah do vozu netoleruje a záruční opravy pak neprovádí.
Pojem styling zahrnuje pouze vzhledové úpravy, které na výkon a jízdní vlastnosti nemají vliv, nejčastěji polep vozu a zatmavení skel pomocí fólií, protažení nárazníků směrem dolů, protažení blatníků do šířky, použití LED diod při osvětlení vozu, hlučná koncovka výfuku a další polepy a doplňky upevňované na karoserii vozu.