Pivo je prostě nejvíce prodávaný nápoj po celém světě. Vaří se už opravdu hodně dlouho. Archeologové tvrdí, že jeho vaření, nebo vlastně příprava spadá do roku 9500 před naším letopočtem – tedy až do období neolitu. Jak to zjistili, nevím. Třeba na to přišli, až když vypili nejeden soudeček tohoto moku.
Ale to jsme skutečně velmi hluboko v historii. Přesuneme se blíže současnosti.
Víte například, že první pivovarníci byly vlastně ženy? Ano, ne sládci, ale sládkyně.
Pivo pili naši slavní předkové, králové, hlavy pomazané i lid obecný. Čepovalo a se a čepovat bude.
Po pivínku je hned lepší nálada, nu bodejť by ne, kdyžchmel patří do stejné kategorie jako marihuana. To jste asi ani netušili že?
Nu a z dávné historie se posuneme do současnosti, do dnešního života.
Dnes není obchodu, kde byste si tento nápoj nemohli koupit. Myšleny jsou normální obchody, ne třeba knihkupectví. Pivo si můžete i objednat až domů například zde o/. Dostanete jej na oslavě, dostane jej jako dar, dostanete jej v jakémkoli nočním podniku, prostě je všude.
Jestlipak víte, kde se vyrábí nejvíce značek piva? Asi jste jednohlasně odpověděli, že u nás. Bohužel je to špatná odpověď, ta správná je Belgie. Jejich pivo se dokonce dostalo na seznam světového dědictví.
Ale naše pivo je naše pivo a hotovo. Komu nechutná klasické, může si koupit pivo s příchutí, a to skutečně různou. Vyrábí se pivo s příchutí mentolu, vanilky, pepře, a stovky dalších. Pokud se někdy ocitnete na pivních slavnostech, poznáte to sami.
Ale toto moc pravý a věrný pivař nepije. Je zastáncem té pravé, mírně nahořklé chuti. Většinou také preferuje dvanáctku. Desítku nepije s nadšením a osmičku již nepovažuje ani za pivo. A přesto pivem osmička je.
Každému dle jeho chuti, jak praví přísloví a nyní půjdeme všichni společně nakouknout do lednice. Kdyby tam jedno čirou náhodou bylo…